602 10 20 34
0
0 Kč

Aby se nám maska nemlžila

Co udělat proto, aby se nám maska nemlžila?

Potápěčská maska je součást sportovního vybavení ABC (maska, ploutve, šnorchl), která nám umožňuje nahlédnout pod vodní hladinu a na krátký okamžik se tak stát součástí vodního království.

Aby Vaše vodní radovánky byli co nejpříjemnější, tak musíme věnovat čas krátké předponorové přípravě.

Před prvním použitím masku odmastíme, a to za pomocí jaru nebo podobného saponátu. K těmto účelům se hodí a dají se použít i tělové sprchové gely.

Kápneme malé množství přípravku na zorník a kompletně celou skleněnou část pokryjeme vrstvou gelu či saponátu. Provádíme oboustranně, tedy uvnitř a vně masky. Necháme 5 minut působit a opláchneme. Tímto způsobem máme masku zabezpečenou proti mlžení. V případě, že používáte speciální protimlžící prostředky, tak po této úpravě aplikujte i Váš přípravek. Docílíte tím delšího efektu bez zamlžení masky a v druhé řadě zajistíte i desinfekci celého vnitřního prostoru. Jako další kroky, které vedou k maximálnímu využití ochrany proti mlžení je před potápěním opláchnout obličej vodou a smýt tím částečně mastnotu a zároveň přiblížit teplotu obličeje teplotním podmínkám, které jsou v dané lokalitě. Snažte se také omezit foukání nosem do prostoru masky. Nos používejte pouze pro vylití vody ze zaplavené masky. V jednom z dalších newsletterů Vás naučíme jak bezpečně vylévat vodu z masky, a to vše pod vodní hladinou.

Po potápění masku opláchněte ve sladké vodě a uložte na tmavé místo. Při využití masky ve slané mořské vodě ponechte masku i několik hodin odsolit.

A jak je to se slinami tedy vyplivání zorníku masky před potápěním. Ano i tento způsob funguje, ale pozor mohou zde nastat problémy, které Vám můžou způsobit nemalé zdravotní komplikace. Směs slin a teplé vody v masce vytváří prostředí, které u citlivějších jedinců může vyvolat záněty spojivek, nebo nepříjemné slzení, které je vyvoláno podrážděním oční bulvy.

Přejeme Vám mnoho úspěchů a nových zážitků při objevování podvodního světa. V případě Vašich dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací