602 10 20 34
0
0 Kč

Jak správně použít šnorchl

Pro naše zákazníky jsme připravili krátký návod, jak se potápět se šnorchlem a nenapít se při tom vody, respektive se nezakuckat. Zakuckání se říká odborně Laryngospasmus, lidově řečeno křeč hrtanu tedy hlasivek. Máme na krátkou chvilku (několik sekund) znemožněno se nadechnout a vydechnout. Prožíváme tzv. suché tonutí.

Dýchací trubice neboli šnorchl nám pomáhá ke snadnějšímu pozorování života pod vodní hladinou. Šnorchl nám dovoluje se dívat pod vodu aniž by jsme museli neustále zvedat hlavu a nadechovat se. Dýchání nám může v první moment působit obtíže, a to především zvýšeným nádechovým a výdechovým odporem. Po chvilce dýchání tento jev odezní a naše tělo si přivyká na dýchání skrze šnorchl. Pamatujte, vše je o hlavě.

Šnorchl mám v ústech pouze do té doby než se rozhodnu zanořit se pod vodní hladinu. Těsně před plánovaným zanořením zahájím manévr vyrovnání tlaku ve středouší tak, abych měl zanoření komfortní. Zároveň s tímto vyndávám náustek šnorchlu z úst a ústa zavírám. Tedy po celou dobu zanoření mám šnorchl mimo ústa a ústa zavřeny. Když se opět vynořím na hladinu, nejprve se vydýchám a posléze si opět šnorchl zasunu do úst a pokračuji v plavání a pozorování podvodního života z hladiny.

S tímto návodem bude šnorchlování radost.

Instruktor potápění IANTD CE Jaroslav Kočárek

 

P.S. Další užitečné informace můžete nalézt v naší poradně nebo nás neváhejte kontaktovat.

Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací