602 10 20 34
0
0 Kč

Jaké vybrat neoprenové boty

Neoprenové boty slouží jako tepelná izolace a mechanická ochrana proti pořezání. Neoprénové boty se šijí z různých druhů neoprénů, které se liší se hlavně tloušťkou. Silnější neopren brání prochladnutí, takže je vhodný i do chladnějších vod. Dalším rozdílem mezi neoprenovými botami je střih a síla podrážky.

 

Vybírejte neoprenové boty podle ploutví

Ideální je vybírat neoprenoné boty společně s ploutvemi, protože pokud je podrážka příliš vysoká, nemusí se neoprenová bota vejít do botičky ploutve.

Zohledněte terén, v jakém se budete pohybovat

Při výběru neoprenových bot zvážte, v jakém terénu budete chodit. Na trhu naleznete boty jak s měkkou, tak s velmi tvrdou podrážkou. Pro chození na palubě lodi, po písčité nebo oblázkové pláži se hodí měkká podrážka. Tvrdá a odolná podrážka se hodí při chůzi po kamenech a ostrých útesech.

Vemte v potaz vodu, v jaké se budete potápět

Při výběru neoprénových bot myslete i na vodu, v jaké se budete potápět. Do studených vod se hodí co silnější neoprén. Pokud hledáte universální obutí, zvolte neoprenové boty o síle neoprenu 5 nebo 6,5 mm.

Velikost bot se měří stejně jako u klasické obuvi

Velikost bot je shodná s klasickou obuví. Neoprenová bota vás nesmí tlačit, avšak nadbytek volného místa rovněž není na místě. Proudění vody v botě způsobí, že se voda v botě nestačí ohřát a bude vám chladno na nohy.

Neoprénová obuv není na chození!

Neoprenové boty nedoporučujeme k delšímu chození. Boty jsou uzpůsobeny a určeny pro pohyb pod vodou.

Sháníte neoprenové boty? Pak jste tu správně!

U nás si pořídite neoprénové boty za výjimečně nízké ceny - přesvědčte se sami! Neoprenové boty je vhodné vybírat společně s neoprenovými obleky - čtěte více zde.
Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací