602 10 20 34
0
0 Kč

Jaké vybrat oblečení na šnorchlování

Šnorchlování jen tak v plavkách? Proč ne. Avšak ve večerních hodinách pociťujeme nepříjemně žhavou pokožku a vidíme první zarudnutí.

Taková nepříjemnost nás většinou postihne hned na začátku dovolené, kdy kůže není přivyknuta slunečním paprskům.

 

Lycrová trika

Jednoduchou, moderní a velmi příjemnou ochranou jsou lycrová trička = rash guard. Tato trika jsou k dispozici s krátkým i dlouhým rukávem. Na trhu je velké množství střihů, potisků a barev. Lycrové tričko je šito ze speciálního materiálu – jedná se o kombinaci Lycra a Spandex. Tento materiál je unikátní, jelikož chrání i před UV zářením. Navíc je takovéto tričko jemné, lehké, skladné a velmi rychle schne. I při chladnějším počasí jej potápěč užije, funguje skvěle jako tepelná izolace. Ve větru lycrové triko nechladí. Další velkou výhodou je odolnost vůči bakteriím díky povrchové úpravě. Triko tedy nezapáchá.

Krátký neoprenový oblek

Při delším šnorchlování je ve vodě pocitově chladno. Pro velké nadšence do vodních sportů proto doporučujeme krátký neoprenový oblek = short. Neopren slouží jako výborná tepelná izolace a tělo tedy neprochladne. Krátký neopren pokrývá celý trup, ruce po lokty a nohy po kolena. Důležité části těla jsou tedy chráněny proti slunečním paprskům i proti chladu.

Dětský neopren

Jak ochránit děti před UV zářením? Nejjednodušší možností je oblečení. Pro děti, které tráví hodiny na pláži hraním si na písku, doporučujeme dětské neopreny. Vypadají stejně jako krátké neoprenové obleky pro dospělé jen jsou šité odlišnou technikou. Dětské neopreny využívají kombinace neoprenu a Lycry. Neopren je našit na místech, kde je nutné udržovat teplo – hrudník, záda, břicho. Na rukou i nohou, kde děti potřebují maximální pohyblivost, je využit materiál Lycra. Ten chrání před UV zářením a zároveň před chladem.

Užijte si dovolenou bez nepříjemných spálenin od slunce.

Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací