602 10 20 34
0
0 Kč

Jaké vybrat plavecké brýle

Plavecké brýle chrání oči před chlórem nebo solí. Zachovávají dobrou viditelnost nad i pod vodou. Navíc umožňují ochranu před oslněním či slunečními paprsky.

 

Plavecké brýle se skládají z: Lícnice Zorníků Přezky a pásku Lícnice je vyrobena ze silikonu, nezpůsobuje tak alergické reakce a lehce přilne na obličej.
Lícnice je tvarovaná tak, aby nepropustila vodu ani při prudších pohybech. Zorníky jsou vyrobené z Plexisolu - lehkého plastu, který dovoluje různá zabarvení.
1) Čirý zorník je vhodný do plaveckých bazénů i s minimálním osvětlením.
2) Modrý zorník se užívá v uzavřených osvětlených prostorech možné je použití i ve venkovních bazénech.
3) Tmavý zorník a zrcadlový zorník je vhodný zejména do venkovních velmi světlých prostor nebo na přímé slunce.

Plastové přezky povolují či utahují silikonový pásek. Pásek drží masku na hlavě plavce.

Nejdříve zvážíme pro koho jsou plavecké brýle určeny

Plavecké brýle lze zakoupit dětem již ve věku kolem 3 let. Dětské brýle mají lícnici přizpůsobenou malým obličejům. Pro děti je vhodné volit brýle se širokou lícnicí. Zvládnou si je nasadit sami. U tzv. skořápek bývá s nasazením u dětí problém. Skořápky mají malé zorníky, které je nutné vmáčknout do očí. Doporučujeme tedy typ brýlí Vista junior nebo Seal Kid. U dospělých volíme typ brýlí buď se širokou lícnicí nebo skořápky dle zvyku nebo potřeby pohybu. Širokou lícnici ocení například triatlonisté. Skořápky jsou vhodné na závodní a tréninkové plavání. Široká lícnice je velmi pohodlná, brýle Vista patří mezi nejoblíbenější.

Zorníky volte dle prostředí, kde budete brýle využívat.

Do plaveckého bazénu doporučujeme klasické čiré zorníky. Pro plavání ve venkovním bazénu volte zorníky zabarvené. Plexisolové zorníky jsou z výroby ošetřeny protimlžící vrstvou. Ta vlivem mastnoty z kůže časem zmizí. Ideální je vrstvu opět obnovit nastříkáním antifogového spreje. Plexisolové zorníky chráníme před poškrábáním přenosem brýlí v boxu. Otírání zorníku doporučujeme pouze jemným ručníkem - například od výrobce Aqua Sphere.

Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací