602 10 20 34
0
0 Kč

Jaké vybrat ploutve na šnorchlování

Správné šnorchlovací ploutve jsou lehké, přenosné a účinné. Na rozdíl od potápěčských ploutví není nutné, aby měly tuhé postranní listy. Při šnorchlování neužíváme těžkou výbavu, list ploutve nemusí být tedy nijak mohutný. Botička ploutve se nazouvá na bosou nohu.

Šnorchlovací ploutve se skládají ze dvou částí:

List

List ploutve je hlavní reakční zónou. Zde dochází k přenosu energie kopu do vody a tím k posunu vpřed. List bývá vyroben z kombinace gumy a plastů. Velikost i tvar listu se liší u každého typu ploutve.
Výběr začínáme u tvrdosti ploutve. Pro ženy či děti volíme měkčí list - dobrou volbou ploutve Wind Aqualung. Příliš tvrdý list přetěžuje lýtka a potápěč trpí křečemi. U mužů doporučujeme tužší list, příkladem třeba ploutve Stratos 3 Technisub. Muži mají větší sílu v nohou a příliš měkký list neplní svou funkci. Navíc při přetěžování listu dochází k jeho deformaci a ploutev se brzy zničí.

Botička

Botička ploutve se vyrábí z gumy. Je velmi důležitá pro přenos energie. Z nohou se zde přenáší energie přímo do ploutve.  Dalším bodem výběru je správná velikost. Velikost ploutve odpovídá velikosti obuvi. Velikost musí být zvolena přesně, bude-li ploutev příliš malá, při pohybu ve vodě bude dřít. Příliš velká ploutev se při záběru vyzouvá.
Ploutve pro děti začínají na velikostech 27. Ještě lepší variantou shledáváme dětské ploutve s páskem, kdy se velikost přizpůsobí.
 
Skvělou volbou jsou cestovní ploutve. Svým miniaturním rozměrem a možností nastavení velikosti jsou nejuniversálnější volbou. Botička ploutve je pohodlná, výrobce ji přizpůsobil nošení na bosou nohu. Pokud vám vadí horký nebo ostrý písek doporučujeme neoprenové ponožky. Poskytnou tepelnou izolaci i ochranu chodidlům.
Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací