602 10 20 34
0
0 Kč

Jaký vybrat šnorchl

Pro pohodlné šnorchlování jsou tři nejdůležitější prvky výbavy – maskaploutve a šnorchl.

Pokud máte chuť si šnorchlování užít na 100% určitě do šnorchlu investujte. Kvalitní šnorchl se vám odvděčí maximálním přísunem vzduchu a skvělým zážitkem. Vyhnete si křečím do úst i odřeným dásním.

Pro nezkušené a nenáročné potápěče určitě doporučíme šnorchl s výdechovým ventilem, náústkem s patrem a také vlnolamem. Hlavně šnorchly od Technisub – jako Air P.V.Aquilon P.V. či Heliox P.V., nebo od Scubapro - šnorchl Spectra Dry, považujeme za kvalitní a dostačující šnorchly na zaslouženou letní dovolenou.

V nabídce jsou i luxusní šnorchly, které mají vylepšené standardní vlatnosti šnorchlu. Jedná se o značku Atomic Aquatics. Se šnorchly SV1SV2 se šnorchlování posouvá do jiné dimenze. Tyto speciální luxusní šnorchly mají mnoho prvků, které oslní. Vlnolam, který roztříští vodu na maličké kapičky, které se nedostanou do trubice. Upravený povrch vnitřku trubice, kde je voda sváděna přímo k výdechovému ventilu. Super jemný silikon náústku, kde je minimalizován problém s křečí do čelistí.

Šnorchl se skládá ze čtyř částí:

Vlnolam

Na vrchní straně šnorchlu je umístěn vlnolam, který zabraňuje vniknutí vody do šnorchlu. Některé šnorchly jím vybaveny nejsou a voda tak může volně proudit do trubice. Jiné šnorchly mají vlnolam nastavovací, kdy lze jeho sklon měnit a přizpůsobit se tak velikosti vln.

Trubice

Šířka a hlavně délka trubice je dána objemem plic potápěče. Trubicí proudí vzduch do plic a také ven. Je tedy nutné, aby trubice měla přesný rozměr. Jinak by docházelo ke kumulaci vydýchaného vzduchu (zvyšování koncentrace oxidu uhličitého) a potápěč by mohl omdlít a utonout. Nikdy tedy neprodlužujte ani jinak neupravuje trubici šnorchlu!

Pro děti je vzhledem k menšímu objemu plic určen dětský šnorchl s menším průměrem a kratší délkou trubice. Nepůjčujte malým dětem šnorchly určené pro dospělé jedince. Mohlo by dojít k utonutí!

Držák

Držák má za úkol uchytit šnorchl k pásku masky. Při šnorchlování nehrozí ztráta šnorchlu. Držák může být pevný, kdy se pásek nasune přimo do držáku. Držák šnorchlu je krom náústku nejnamáhanější část a často dojde k jeho ulomení. Držák se dá nahradit novým náhradním dílem.

Spodní silikonová část

Zde na spodní části se vždy nachází náústek. Dnes se užívá silikonový, vzhledem k minimálním alergickým reakcím na tento materiál. Náústky mají různé tvary. Vždy jsou zde minimálně výlisky pro zakousnutí se. Šnorchl drží v ústech potápěče při sevření čelistí a skousnutí silikonových špalíků.

Pohodlnější náústky mají ještě další výlisek, který přilne na patro v ústech. Tato část funguje proti zajíknutí se vodou. Navíc zuby nenesou celou váhu šnorchlu, ten se opírá i o patro.

Ve spodní části šnorchlu se může nacházet výdechový ventil. Jedná se o velmi užitečnou věc pro odvod vody ze šnorchlu. Často se stane, že do trubice nateče voda. U bezventilového šnorchlu je nutné silou vyfouknout vodu horní stranou ven. U šnorchlu s ventilem stačí vydechnout do trubice, kde se otevře výdechový ventil a voda odtéká spodní stranou. Výdechový ventil je jednocestný, což znamená, že se vždy po odvodu vody uzavře.

Pro děti je náústek upraven. Bývá zúžen, aby nedřel dětské dásně.

 

Platební brána:
Copyright © Snakesub s.r.o.
Vytvořila společnost logo.png
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací